SMARTBRANE

Švýcarská společnost Regedent se sídlem v Zurichu vznikla v roce 2014 jako vedlejší projekt zaměstnanců Straumann, kteří měli ve společnosti na starost vývoj membrány pro řízenou tkáňovou regeneraci.

Smartbrane je přírodní resorbovatelná kolagenní membrána, vyrobena z porcinního perikardu. Spojuje v sobě tedy všechny benefity moderní nativní kolagenní membrány. Je určena pro použití při periodontálních nebo stomatochirurgických procedurách v rámci řízené tkáňové regenerace a řízené kostní regenerace. Indikace zahrnují defekty v okolí implantátu, augmentace při sinus liftu a intraosseální defekty. Membrána je vyrobena pomocí kontrolovaného multifázového purifikačního procesu.

Díky moderním technikám očištění pomocí superkritického CO2 je zachována přirozená struktura tkání kolagenu a fibrinu obsažených v perikardu, přičemž zbytky buněk a lipidů jsou odstraněny. Výsledná membrána vykazuje lepší biologické vlastnosti (profil resorpce) a dále má díky použitému typu tkáně (perikardu) vysokou mechanickou pevnost (při šití, pinování atd.).

Perikard je důkladně očištěn, odmaštěn a lyofilizován. Membrána je sterilizována iradiací gamma v balení se dvěma blistry. Smartbrane je extrémně adaptabilní na kostní povrchy aniž by se lepila na kostní štěp či instrument. Její tloušťka (<0,4mm) umožňuje snadnou augmentaci a uzavření rány. Má perfektní odolnost v tahu a je velmi flexibilní. Doba resorpce činí 8-12 týdnů.

K dispozici je ve 4 velikostech: 10x10mm, 15x20mm, 20x30mm, 30x40mm